Gabinet Warszawa

Praga-Południe

ul. Łukowska 1, lok. U-16
tel. 793 388 855

Zadzwoń 
Mapa dojazdu

Gabinet Warszawa

Miasteczko Wilanów

ul. Oś Królewska 18B, lok. U-4
tel. 793 239 239

Umów wizytę 
Mapa dojazdu

Wizyta  fizjoterapeutyczna

 

Zalecenia i przebieg
Informacje dla Pacjenta

Szczegóły 
Cennik usług

— Blog

6 powodów, dla których warto skorzystać z masażu

Zastanawiasz się, czy skorzystać z masażu? Znajomi ciągle o tym mówią, wielu korzystało z takich zabiegów, ale Ty ciągle wahasz się, czy to zrobić? Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się jakie zalety ma masaż i dlaczego jednak warto się na niego zdecydować.

Pomaga usunąć dolegliwości bólowe

Jeśli na co dzień odczuwasz bóle pleców, karku, kończyn, może to oznaczać, że Twoje ciało jest już przeciążone pracą i czynnościami domowymi. Jeśli ból nie jest ostry, zamiast iść do lekarza po środki przeciwbólowe, skorzystaj z masażu. Rozluźni on napięte mięśnie i pomoże pozbyć się uciążliwych dolegliwości bólowych.

Relaksuje

Czujesz się sztywny i spięty? Pomóż swoim mięśniom rozluźnić się po całym tygodniu ciężkiej pracy. Masażysta odpręży Cię i da Ci zastrzyk energii na kolejny tydzień.

Poprawia cyrkulację krwi

Czujesz, że Twoje nogi są ciężkie, jakby były nabrzmiałe? Z tym problemem też świetnie poradzi sobie masaż. Poprawi krążenie, dotleni komórki i Twoje nogi znów będą lekkie! Dodatkowo będzie to terapia przeciwżylakowa i nie będziesz musiał martwić się tym problemem w późniejszym wieku.

Wspomaga procesy odchudzania

Jeśli jesteś na diecie, masaż będzie idealnym dopełnieniem twoich starań o zgrabną sylwetkę. Przyspiesza on przemianę materii, pozwala usunąć toksyny i dodatkowo ujędrnia skórę, co jest ważne podczas utraty dużej ilości kilogramów. Wśród ofert masażu jest wiele masaży typowo odchudzających, z czego warto skorzystać.

Wspomaga leczenie urazów i kontuzji

Szeroka gama masaży leczniczych i sportowych pozwala na uzupełnienie rehabilitacji kontuzji i urazów sportowych. Przyspiesza regenerację tkanek, łagodzi dolegliwości i świetnie współgra z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi.

Poprawia kondycję mięśni

Szczególnie wskazany dla osób czynnie uprawiających sport. Przy częstych treningach mięśnie są napięte i mogą ulegać mikrourazom. W takich przypadkach z pomocą przychodzi masaż sportowy, który poprawia elastyczność mięśni, a tym samym wpływa na ich wydolność.

Zobacz także: Zalecenia po masażu

Zapraszamy do naszego gabinetu. Nasi fizjoterapeuci dobiorą odpowiedni rodzaj terapii.

mgr fizjoterapii Anna Mąka

Wróć