Gabinet Warszawa

Praga-Południe

ul. Łukowska 1, lok. U-16
tel. 793 388 855

Zadzwoń 
Mapa dojazdu

Gabinet Warszawa

Miasteczko Wilanów

ul. Oś Królewska 18B, lok. U-4
tel. 793 239 239

Umów wizytę 
Mapa dojazdu

Wizyta  fizjoterapeutyczna

 

Zalecenia i przebieg
Informacje dla Pacjenta

Szczegóły 
Cennik usług

— Blog

AKTYWNY KRĘGOSŁUP – kampania edukacyjna

Informujemy, że w terminie 29.04.2021-27.05.2021 roku odbywa się kampania edukacyjna online AKTYWNY KRĘGOSŁUP, organizowana przez Fundację Zdrowie Jest Najważniejsze.

FZJN powstała w styczniu 2014 r. Celem jej jest zwiększenie dostępu do informacji i usług medycznych, w tym fizjoterapii i rehabilitacji dla jak największej liczby osób potrzebujących pomocy, gdyż w wielu przypadkach wczesna interwencja lekarska lub rehabilitacyjna jest konieczna do szybkiego powrotu do zdrowia i ograniczenia powikłań.

Patronat medialny objął portal Poradnik Zdrowie, patronat merytoryczny: Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska, Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia oraz Exercise is Medicine Poland, natomiast patronat prawny objął Adwokat Bartłomiej Achler, z kancelarii Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler Sp. p., specjalizujący się w prawie medycznym.

W dobie pracy i nauki zdalnej kampania jest skierowana do osób prowadzących siedzący tryb życia, w tym z niepełnosprawnościami ruchowymi i ich opiekunów, zlokalizowanych na terenie całej Polski i zainteresowanych kompleksową profilaktyką w zakresie zdrowia kręgosłupa, kości i stawów oraz aktywności życiowej. Choroby kręgosłupa, kości i stawów są chorobami cywilizacyjnymi a na przełomie ostatniego roku, nasiliły się jeszcze bardziej. Z uwagi na obowiązujący stan epidemii COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków, kampania odbędzie się online.

Kręgosłup, podobnie jak całe nasze ciało nie jest stworzony do siedzenia czy stania, tylko do ruchu. Brak aktywności, przeciążenia, zaniedbania mogą prowadzić do wielu chorób. Dlatego tak istotne jest dbanie o jego prawidłowe funkcjonowanie zwłaszcza u osób ograniczonych ruchowo a także u ich opiekunów, których kręgosłup na co dzień narażony jest na przeciążenia i urazy podczas podnoszenia, dźwigania i tym samym pomagania swoim podopiecznym w normalnym funkcjonowaniu.

Kampania rozpocznie się za tydzień w czwartek 29.04.2021 roku i przez kolejnych 5 tygodniu specjaliści medyczni z dietetyki klinicznej, psychologii, medycyny stylu życia, neurochirurgii, ortopedii i traumatologii, chorób wewnętrznych, fizjoterapii oraz nowych technologii w fizjoterapii, na bazie wieloletnich doświadczeń, wiedzy medycznej i badań naukowych, na cotygodniowych webinarach odpowiedzą na pytanie „JAK DBAĆ O KRĘGOSŁUP, KOŚCI I STAWY?”.

Agnieszka Dąbkowska, prezes Fundacji Zdrowie Jest Najważniejsze i członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, jest po wypadku samochodowym, w wyniku którego doznała urazu rdzenia kręgowego i ma zaawansowaną spastyczność (zaburzenie pracy mięśni). Wie jak ważną rolę odgrywa zdrowy kręgosłup, o którym się nie myśli, dopóki człowiek nie zacznie odczuwać dolegliwości z nim związanych.

Dlatego wraz z zespołem Fundacji Zdrowie Jest Najważniejsze, której większość stanowią osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, chcąc pomóc innym osobom zadbać o profilaktykę kręgosłupa, kości i stawów, zaprosiła do udziału w kampanii specjalistów medycznych: dr Hannę Stolińską (doktor nauk o zdrowiu, dietetyk kliniczny), mgr Malwinę Umiastowską (dietetyk, psycholog), lek. Alicję Baska, lek. Paulinę Juszyńską i lek. Jakuba Wojciechowskiego (zajmujących się pełnoprofilową neurochirurgią), dr n. med. Pawła Walaska (specjalista ortopeda-traumatolog), lek. Annę Plucik-Mrożek (specjalista chorób wewnętrznych), mgr fizjoterapii Joannę Tokarską, mgr fizjoterapii i wychowania fizycznego Magdalenę Łuczak, mgr fizjoterapii i diagnostę Kamę Brzostowską, mgr fizjoterapii Andrzeja Grudniewskiego, mgr fizjoterapii Łukasza Frącz oraz mgr fizjoterapii Walentego Trandasir.

Prelegenci podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem a także dostępnymi badaniami naukowymi w zakresie profilaktyki układu ruchu. Na podstawie zebranych materiałów zostanie przygotowany praktyczny poradnik (e-book w pdf, w wersji polskiej i angielskiej), który po zakończeniu kampanii będzie można bezpłatnie pobrać na stronie www.aktywnykregoslup.pl.

Na zakończenie kampanii odbędzie się debata ze specjalistami z nowych technologii w diagnostyce i fizjoterapii, która również odbędzie się w formie online podczas webinaru w dniu 27.05.2021 roku o godz. 19:00. Wszystkie webinary będą nagrywane i udostępnione na YouTube Fundacji Zdrowie Jest Najważniejsze.

Na podstawie zebranych materiałów z kampanii zostanie przygotowany praktyczny poradnik (e-book w formie pdf, w wersji polskiej i angielskiej), który będzie można bezpłatnie pobrać na stronie www.aktywnykregoslup.pl.  Webinary będą nagrywane i udostępnione na YouTube Fundacji Zdrowie Jest Najważniejsze.

Kampania ma charakter edukacyjny, jest merytoryczna o zasięgu ogólnopolskim. Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się online. Nie trzeba się rejestrować, aby móc uczestniczyć w webinarach dostępnych na Facebooku FZJN. Może w niej wziąć udział każdy, kto potrzebuje pomocy lub jest zainteresowany ww. tematyką (wystarczy tylko mieć dostęp do Internetu). Ilość uczestników jest nieograniczona. Prelegenci występują pro bono a organizator nie planuje osiągnięcia zysku finansowego z kampanii.

Zapraszamy do aktywnego udziału w kampanii AKTYWNY KRĘGOSŁUP.

Link do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/1016064498924873

Wróć