Gabinet Warszawa

Praga-Południe

ul. Łukowska 1, lok. U-16
tel. 793 388 855

Zadzwoń 
Mapa dojazdu

Gabinet Warszawa

Miasteczko Wilanów

ul. Oś Królewska 18B, lok. U-4
tel. 793 239 239

Umów wizytę 
Mapa dojazdu

Wizyta  fizjoterapeutyczna

 

Zalecenia i przebieg
Informacje dla Pacjenta

Szczegóły 
Cennik usług

— Blog

Dolegliwości biurowe

Praca biurowa wymusza przyjmowanie pozycji siedzącej przez wiele godzin w ciągu dnia. Wiele osób ma nieprzystosowane stanowisko pracy do potrzeb kręgosłupa i stawów. Generuje to bardzo dużo niepotrzebnych obciążeń i może prowadzić do przykrych dolegliwości.

Na co jesteśmy narażeni siedząc za biurkiem?

1. Ból karku – przy biurku często przyjmujemy pozycję zgarbioną, kiedy barki i głowa wysuwają się w przód, a plecy znacznie się zaokrąglają. Jeśli dodatkowo monitor nie jest umieszczony na wprost narażamy swoją szyję na długotrwałe skręcenie w jedną stronę.

Taki bezruch i nieprawidłowe ustawienie może powodować silne napięcie mięśni karku i obręczy barkowej. W wielu przypadkach możemy odczuwać nawet ból głowy.

2. Ból krzyża – długotrwała pozycja siedząca może doprowadzić do dużych przeciążeń w obrębie odcinka lędźwiowego i skutkować bólem oraz dyskomfortem. Brak profilaktyki w postaci częstych zmian pozycji i większej ilości ruchu fizycznego może prowadzić do powolnej degeneracji krążków międzykręgowych.

3. Problemy z biodrami i kolanami – siedzenie ogranicza ruchy w stawach biodrowych i kolanowych.
Może to prowadzić do skrócenia mięśni i problemy w wykonaniem pełnego ruchu w stawach.
Z czasem może pojawić się duży dyskomfort, a nawet ból.

4. Żylaki – nie od dziś wiadomo, że bezruch i praca siedząca mogą przyczynić się do problemów krążeniowych. Siedzenie powoduje pewnego rodzaju uciskanie naczyń krwionośnych w okolicy bioder i kolan. Może to być predyspozycją do pojawienia się żylaków i popękanych naczynek na kończynach dolnych.

Opracowała:
mgr fizjoterapii Anna Mąka

Wróć