Gabinet Warszawa

Praga-Południe

ul. Łukowska 1, lok. U-16
tel. 793 388 855

Zadzwoń 
Mapa dojazdu

Gabinet Warszawa

Miasteczko Wilanów

ul. Oś Królewska 18B, lok. U-4
tel. 793 239 239

Umów wizytę 
Mapa dojazdu

Wizyta  fizjoterapeutyczna

 

Zalecenia i przebieg
Informacje dla Pacjenta

Szczegóły 
Cennik usług

— Blog

Masaż? TAK, masaż! Czyli obalamy mity

Bardzo wiele osób ma wątpliwości, czy udać się ze swoimi dolegliwościami bólowymi i dysfunkcjami do gabinetu fizjoterapii. Wędrują więc od przychodni do przychodni, od lekarza do lekarza, ciągle omijając witrynę z napisem „masaż leczniczy”.

Masować może każdy

Wiele osób nie decyduje się na wizytę w gabinecie masażu, gdyż wszędzie słychać, że masażystą można zostać po weekendowym kursie. Wprawdzie nadal na rynku znaleźć można wiele osób niekompetentnych i niewykształconych, jednak jest ich coraz mniej.

Wybierając gabinet warto sprawdzić dyplomy i uprawnienia pracowników. Często okazuje się, że są to wykształceni fizjoterapeuci posiadający prawo wykonywania zawodu, którzy wyspecjalizowali się właśnie w tej dziedzinie.

Masaż relaksuje, nie leczy

Nic bardziej mylnego! Masaż zwykle kojarzy się z czymś przyjemnym i odprężającym. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że na przestrzeni lat dział fizjoterapii zajmujący się  masażem rozwinął się w znacznym stopniu. Oprócz zabiegów relaksacyjnych można skorzystać z masaży leczniczych, które pozwalają pozbyć się wielu dolegliwości bólowych i wszelkiego rodzaju napięć mięśniowych. Mogą być stosowane jako terapia właściwa lub jako uzupełnienie innych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Kiedy masaż boli, to jest wykonany źle

Jeśli mówimy o masażu relaksacyjnym, ten nie powinien boleć. Z masażami leczniczymi jest nieco inaczej. Wiele z nich, choćby masaż poprzeczny, czy masaż sportowy, są bolesne dla pacjenta. Zazwyczaj fizjoterapeuta wykonuje zabieg na granicy bólu, starając się nie przekraczać znacznie progu bólowego. Masaże lecznicze, jak sama nazwa wskazuje, mają na celu leczenie dysfunkcji tkanki poddawanej zabiegowi. Zdarza się więc, że jeszcze kilka dni po zabiegu utrzymuje się obolałość i nie jest to niczym nieprawidłowym.

Kobiety są za słabe, żeby wykonywać zabiegi masażu leczniczego

Wszystko jest kwestią odpowiedniej techniki. Nie jedna drobna kobieta wykona masaż leczniczy mocniej i dokładniej niż mężczyzna. Każda z płci ma inne cechy, ale nie ma podziału na lepszych i gorszych. Jeśli fizjoterapeuta/tka lubi swoją pracę i wkłada w nią całe serce i posiadaną wiedzę, nie ma mowy o nieprawidłowym wykonaniu zabiegu, a płeć nie ma tu nic do rzeczy.

Na zabieg masażu leczniczego mogą pozwolić sobie tylko ludzie zamożni

Nieprawda! Ceny zabiegów masażu leczniczego są bardzo przystępne, często dostępne są w formie pakietów, co dodatkowo obniża ich cenę. Pamiętajmy jednak, że jeśli ktoś proponuje wyjątkowo niską cenę za usługę może się okazać, że chce tylko zarobić. Cena zabiegu masażu leczniczego często jest adekwatna do wykształcenia i doświadczenia fizjoterapeuty, który kształcił się i rozwijał swoje umiejętności przez lata, aby móc jak najskuteczniej pomagać pacjentom.

Chyba udało nam się obalić najczęstsze mity dotyczące masażu leczniczego. Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości piszcie! Odpowiemy na każde pytanie:)

Wróć