Gabinet Warszawa

Praga-Południe

ul. Łukowska 1, lok. U-16
tel. 793 388 855

Zadzwoń 
Mapa dojazdu

Gabinet Warszawa

Miasteczko Wilanów

ul. Oś Królewska 18B, lok. U-4
tel. 793 239 239

Umów wizytę 
Mapa dojazdu

Wizyta  fizjoterapeutyczna

 

Zalecenia i przebieg
Informacje dla Pacjenta

Szczegóły 
Cennik usług

— Blog

Wpływ poduszki ortopedycznej na kręgosłup szyjny

Wielu naszych pacjentów zadaje pytanie: „Czy zmiana zwykłej poduszki na ortopedyczną naprawdę pomaga w pozbyciu się dolegliwości bólowych kręgosłupa?” Chcąc pomóc naszym klientom postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie.

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna jest produktem działającym w bardzo prosty sposób: odpowiednio podpiera głowę i szyję, odciążając kręgosłup i rozluźniając mięśnie obręczy barkowej i karku. Dzięki temu, podczas snu, nasze mięśni nie męczą się, a kręgosłup może się w pełni regenerować.

Zwykła poduszka na początku użytkowania wydaje się wygodna, ale po jakimś czasie zmienia swoją strukturę i odkształca się. Skutkuje to zmianą pozycji szyi w trakcie snu i może powodować nieprzyjemne dolegliwości bólowe oraz napięcia mięśni.

Dobra poduszka ortopedyczna wykonana jest z plastycznego, miękkiego materiału, który dostosowuje się do kształtu ciała, ale nie zmienia swojej struktury przez całą noc. Poduszka powinna być elastyczna, plastyczna i odkształcająca się w taki sposób, aby zwiększyć komfort wypoczynku.

Zobacz także: Skutki spania na fotelu i sofie

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Kluczową sprawę stanowi odpowiedni dobór poduszki, a to wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe. Rynek jest przesycony różnymi produktami, w różnych kształtach i cenach. Należy pamiętać, że cena nie zawsze idzie w parze ze skutecznością. Często można znaleźć poduszkę, która jest dużo tańsza, a działa dokładnie tak samo jak ta droższa.

Wybierając poduszkę musimy zwrócić uwagę na jej twardość, czy komfortowo się na niej leży, czy nie jest za miękka, lub za twarda.

Bardzo ważna jest też odpowiednia jej wysokość, która ma kluczowe znaczenia w prawidłowym podparciu głowy i szyi. Jeśli szuka się poduszki idealnej trzeba niestety stosować metodę prób i błędów. Nasze ciało bowiem przyzwyczaja się do nowego ustawienia kilka dni, więc początek z nową poduszką może być dyskomfortowy.

W wyborze bardzo może pomóc fizjoterapeuta. Po zbadaniu pacjenta jest w stanie ocenić jaka poduszka przy danych dolegliwościach byłaby najlepsza, i na co należałoby zwrócić uwagę wybierając idealną dla nas

Jeśli masz problem z szyją umów się na bezpłatną konsultacje. Nasi terapeuci powiedzą ci jak poradzić sobie z uporczywymi dolegliwościami i pomogą dobrać odpowiednią poduszkę, która poprawi komfort Twojego snu!

mgr fizjoterapii Anna Mąka

Wróć