Gabinet Warszawa

Praga-Południe

ul. Łukowska 1, lok. U-16
tel. 793 388 855

Zadzwoń 
Mapa dojazdu

Gabinet Warszawa

Miasteczko Wilanów

ul. Oś Królewska 18B, lok. U-4
tel. 793 239 239

Umów wizytę 
Mapa dojazdu

Wizyta  fizjoterapeutyczna

 

Zalecenia i przebieg
Informacje dla Pacjenta

Szczegóły 
Cennik usług

— Usługi

rehabilitacji i fizjoterapii

KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTYCZNA

30 min./120 zł

W gabinetach FIZJOTERAPIA GRUDNIEWSCY diagnozę stanu Pacjenta przeprowadzamy w oparciu o wywiad przedmiotowy, podmiotowy oraz analizę badań dodatkowych dostarczonych przez Pacjenta tj. RTG, TK, MRI lub USG. Kolejnym etapem są badania zakresu ruchomości kręgosłupa, jak również seria testów funkcjonalnych. W zależności od wyniku diagnozy, fizjoterapeuta przygotowuje indywidualny plan terapeutyczny dla Pacjenta.

Fizjoterapia MASAŻ LECZNICZY / TERAPIA MANUALNA KRĘGOSŁUPA

30 min./120 zł lub 60 min./200 zł

Masaż leczniczy wykonywany w następujących jednostkach chorobowych, tj. przeciążeniowe bóle kręgosłupa, przepukliny krążkowe kręgosłupa, dyskopatie i zwyrodnienia, skrzywienia kręgosłupa, rwa kulszowa i barkowa (stany przewlekłe) oraz odkręgosłupowe bóle głowy. Zabieg przeprowadzany jest na całym odcinku kręgosłupa w celu odpowiedniego rozgrzania i rozluźnienia mięśni przykręgosłupowych oraz stawów. Kluczowym elementem zabiegu jest zastosowanie technik terapii manualnej w celu eliminacji przyczyny bólu oraz usprawnienia ruchomości kręgosłupa. Pozytywne efekty najczęściej pojawiają się już po pierwszej wizycie a kolejne sesje terapeutyczne utrwalają korzystne zmiany. W ramach ww. zabiegu fizjoterapeuta adekwatnie do stanu Pacjenta może zastosować inne metody fizjoterapeutycznej takie jak: suche igłowanie, pinopresura, terapia narzędziowa.

Fizjoterapia MASAŻ LECZNICZY DLA KOBIET W CIĄŻY

30 min./120 zł

Masaż wykonywany w pozycji leżącej na boku, na wszystkich odcinkach kręgosłupa (szyjnym, piersiowym i lędźwiowym,). Techniki masażu są wykonywane z umiarkowaną intensywnością, dopasowaną do obecnego stanu zdrowotnego Pacjentki. Zabieg zmniejsza dolegliwości bólowe głównie odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz poprawia mobilność miednicy (przygotowuje do porodu). Ponadto odpręża oraz zmniejsza napięcie stresu przedporodowego a także niweluje bóle spowodowane przeciążeniem stawów obwodowych. Przed rozpoczęciem usługi niezbędne jest zaświadczenie od ginekologa o braku przeciwwskazań do wykonywania ww. zabiegu.

Fizjoterapia MASAŻ SPORTOWY DLA ZAWODOWCÓW I AMATORÓW

60 min./200 zł

Celem masażu jest podniesienie wyników sportowych Pacjenta oraz zmniejszenie ryzyka kontuzji. Może być stosowany zarówno przed zawodami, pomiędzy treningami, jak i po zawodach. W zależności od potrzeb możemy przygotować mięśnie do wysiłku, rozluźnić je lub wspomóc regeneracje pomiędzy obciążeniami treningowymi a także wspomóc proces leczenia mikrourazów. Nasi fizjoterapeuci mają doświadczenie w pracy z osobami uprawiającymi różne dyscypliny sportowe takie jak: sporty walki, rugby, piłka nożna, bieganie długodystansowe czy kulturystyka. Zabieg poprawia kondycję mięśni, usuwa skutki przetrenowania lub pomaga przygotować się do ciężkiego tygodnia treningów. Jest też świetnym rozwiązaniem w zmniejszeniu i skróceniu czasu trwania obrzęku oraz powysiłkowej bolesności mięśni.

Masaż sportowy stanowi część całego programu treningowego sportowca i powinien być traktowany jako jednostka treningowa – jako 1 trening. Z uwagi na różne potrzeby, masaże sportowe dzieli się na: PRZEDSTARTOWE (zalecane do 3 tyg. przed zawodami), STARTOWE (na 2 dni przed zawodami, w celu poprawienia ukrwienia) i POWYSIŁKOWE (do 5 dni po zawodach), jak również KONDYCYJNE (tzw. podtrzymujące, między sezonami, raz na 1,5 – 2 tyg.) oraz TRENINGOWE (rekomendowane co 2 tyg. dla osób aktywnych na co dzień). Przed masażem niezbędne jest wypełnienie druku przeciwwskazań (bezwzględnych i względnych) do wykonania zabiegu.

Fizjoterapia MASAŻ KLASYCZNY

60 min./200 zł

Masaż wykonywany na płytszych partiach mięśniowych, który działa wyciszająco zarówno na układ nerwowy, jak i układ krążenia. Ma na celu poprawę stanu fizycznego i trofiki a także zmniejszenie dolegliwości bólowych, wynikających z napięć mięśniowych. Ponadto pobudza organizm, przyspiesza regenerację mięśni, polepsza odżywienie tkanek, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, uaktywnia przepływ krwi i limfy oraz przyspiesza przemianę materii. W trakcie masażu wykorzystywanych jest szereg technik manualnych takich jak rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie. Masaż polecany jest dla osób mających siedzący tryb pracy, z małą ilością ruchu.

Fizjoterapia KINESIOTAPING

5-15 min. (1 aplikacja)/50 zł

Plastrowanie dynamiczne to forma fizjoterapii, która bazuje na znajomości anatomii i fizjonomii człowieka, a także na biomechanice i kinezjologii (nauka o ruchu). Polega na oklejaniu ciała specjalnymi taśmami – plastrami, które oddziałują na tzw. części miękkie układu ruchu, tj.: mięśnie, ścięgna, więzadła, a także na elementy stawowe, porażenia nerwu twarzowego, dysfunkcje w okolicy czaszkowo-żuchwowej etc. Oklejanie, zrobione zgodnie z przebiegiem naczyń krwionośnych i chłonnych, wspomaga też działanie układu krążenia. Kinesiotaping pomaga uśmierzyć ból, likwiduje obrzęki, poprawia krążenie oraz zmniejsza blizny.

TRENING INDYWIDUALNY Z FIZJOTERAPEUTĄ dla dorosłych

45 min./140 zł

Forma terapii dobranej do indywidualnych potrzeb i stanu fizycznego Pacjenta, polegająca na wykonywaniu ćwiczeń ogólnorozwojowych, z elementami integracji sensomotorycznej (poprawienie ruchomości w obrębie stawów). W ramach terapii stosowane są aktywne formy rehabilitacji ruchowej, z wykorzystaniem sprzętu rehabilitacyjnego tj. piłki, dyski, taśmy, maty etc. Trening pozytywnie wpływa na koordynację ruchową i koncentrację, poprawia równowagę oraz motorykę.

TRENING INDYWIDUALNY Z FIZJOTERAPEUTĄ dla dzieci*

45 min./140 zł

Trening przeznaczony jest dla dzieci powyżej 7-go roku życia, z następującymi wadami postawy: skolioza idiopatyczna i funkcjonalna, choroba Scheuermanna (zwana też jałową martwicą kręgosłupa lub kifozą młodzieńczą), wady klatki piersiowej, wady stóp (płaskostopie, stopy koślawe, stopy szpotawe), plecy płaskie, plecy okrągło-wklęsłe, asymetria miednicy, asymetria łopatek, tułowia, kolana koślawe, kolana szpotawe etc. Elementy treningu są indywidualnie dobierane do potrzeb małego Pacjenta i ma na celu korekcje wady, poprawę stanu funkcjonalnego oraz wyrobienie prawidłowych nawyków. Zajęcia profilaktyczno-terapeutyczne w zależności od potrzeb mogą obejmować PNF, kinezyterapię, elementy terapii manualnej, neurmobilizacje, terapię tkanek miękkich oraz terapię punktów spustowych. Trening pomaga w utrwaleniu prawidłowej postawy ciała, normalizacji napięcia mięśniowego i wzmocnieniu mięśni, korekcji wad postawy oraz poprawie stanu funkcjonalnego.

* usługa dostępna w gabinecie na Wilanowie

MASAŻ ANTYCELLULITOWY BAŃKĄ CHIŃSKĄ - nogi, pośladki

30 min./120 zł

Masaż wybranych partii ciała, który redukuje widoczny cellulit, uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry, stosowanych po zabiegu. Znajduje się on w czołówce skutecznych i sprawdzonych zabiegów redukujących cellulit. W celu uzyskania optymalnej efektywności, rekomendowane jest przeprowadzenie ok. 10 zabiegów w serii, jednak efekty najczęściej są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Fizjoterapia PINOTERAPIA (PINOPRESURA)

60 min./200 zł

Głównym celem pinoterapii, zwanej też pinopresurą jest wyznaczenie rodzajów patologii w tkankach i powięziach. Polega na wykonaniu zabiegów na powierzchni skóry specjalnymi narzędziami zwanymi pinami i katami, które pobudzają wybrane ośrodki w mózgu. Wykorzystywana jest w ortopedii i neurologii (np. spastyczność mięśni, bóle głowy, migreny, bóle kręgosłupa, bóle mięśniowo-powięziowe, bóle pooperacyjne, bóle przeciążeniowe czy ograniczenie zakresu ruchu w stawach). Metoda ta jest pochodną technik akupunktury i akupresury. Jej działanie opiera się na wiedzy z zakresu elektryczności tkanek i zdolności organizmu do samoleczenia. Pionoterapia jako metoda holistyczna (traktuje organizm jako funkcjonalną i strukturalną całość) jest nieinwazyjna i podczas terapii nie istnieje ryzyko przerwania ciągłości tkanki. Zabieg znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, reguluje potencjały własne nerwów, wzbudza utracone przewodnictwo nerwowe, reguluje funkcjonowanie wielu układów, działa odtruwająco i odkwaszająco na organizm, zapewnia odreagowanie psychologiczne i nerwowe, likwiduje bóle stawowe i trzewne, bóle w aparacie ruchu czy dyskopatii, jak również bóle po urazach sportowych.

Fizjoterapia SUCHA IGŁOTERAPIA (SUCHE IGŁOWANIE)

60 min./200 zł

Suche igłowanie jest metodą fizjoterapeutyczną, polegającą na właściwym umieszczeniu specjalnych igieł akupunkturowych w określonych punktach spustowych. Zabieg wykonywany jest w obrębie pasm mięśniowo-powięziowych, odznaczających się wysokim poziomem wrażliwości. Nakłuwanie i umiejętne manipulowanie igłami oddziałuje bezpośrednio na płytkę nerwowo-mięśniową, stymulując komórki mięśniowe organizmu do regeneracji. Terapia manualna punktów spustowych w połączeniu z suchym igłowaniem są skuteczną metodą leczenia silnych dolegliwości bólowych. Taki zintegrowany plan wykorzystywany jest w procesie leczenia pacjentów z bólem chronicznym i ostrym. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest wypełnienie i podpisanie przez pacjenta karty przeciwwskazań do wykonania suchej igłoterapii. Zabieg wspomaga leczenie dysfunkcji w obrębie narządu ruchu oraz działa rozluźniająco i przekrwiennie na napięte struktury anatomiczne, na których jest wykonywany (mięsień, więzadło, powięź etc.).

Fizjoterapia Terapia stawów skroniowo-żuchwowych*

60 min./200 zł lub 30 min./140 zł

Stawy skroniowo-żuchwowe to połączenie zawiasowe pomiędzy kością skroniową i żuchwą. Są one zlokalizowane w obrębie twarzy, a do ich najważniejszych funkcji należy przeżuwanie pokarmów oraz mowa. Jak każdy staw w ciele człowieka posiada wokół tkanki miękkie w postaci więzadeł oraz mięśni. Często zdarza się, że dane stawy ulegają różnego rodzaju dysfunkcjom. Do najważniejszych przyczyn dysfunkcji zaliczamy:

  • krzywy zgryz
  • nadmierny stres, który kumuluje się w całym narządzie ruchu jednakże głównie w stawach s-ż oraz szyi co z kolei prowadzi do zaciskania zębów (występuje wtedy nadmierne napięcie w tkankach miękkich stawów s-ż) oraz bruksizmu (zgrzytanie zębami w nocy)
  • urazy mechaniczne
  • zabiegi chirurgiczne w obrębie szczęki (np. resekcja ósemki)

Najczęstszym objawem dysfunkcji stawu s-ż jest ból oraz przeskakiwanie i trzeszczenia w stawie podczas przeżuwania lub mówienia. Dolegliwości bólowe obejmują zarówno zęby (bez przyczyny stomatologicznej), szczękę, głowę oraz szyję w różnych lokalizacjach. Innymi objawami mogą być również szumy uszne, zawroty głowy, zbaczanie żuchwy, szczękościsk, ograniczenie ruchomości żuchwy oraz bruksizm.

Wskazaniem do terapii stawów s-ż są wszystkie wyżej wymienione objawy a także stany po zabiegach chirurgicznych w obrębie szczęki. Każdy po resekcji ósemki powinien skorzystać z terapii nawet w najwcześniejszej fazie po zabiegu (w celu poprawy ukrwienia oraz pobudzenia najbliższych węzłów chłonnych co prowadzi do dużo szybszego wygojenia się rany i zmniejszenia opuchlizny).

Przeciwwskazania do terapii stawów s-ż:

  • silne stany zapalne miejscowe i ogólne z podwyższoną temperaturą ciała;
  • aktywne stany nowotworowe;
  • przerwanie ciągłości skóry w okolicy poddawanej terapii;
  • przeziębienie;
  • depresja.

* usługa dostępna w gabinecie na Wilanowie