Gabinet Warszawa

Praga-Południe

ul. Łukowska 1, lok. U-16
tel. 793 388 855

Zadzwoń 
Mapa dojazdu

Wizyta  fizjoterapeutyczna

 

Zalecenia i przebieg
Informacje dla Pacjenta

Szczegóły 
Cennik usług

Ćwiczenia

Na Kręgosłup

Zestawy ćwiczeń
Filmy

Zobacz filmy

— Usługi

rehabilitacji i fizjoterapii

KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTYCZNA

30 min./120 zł

W gabinecie FIZJOTERAPIA GRUDNIEWSCY diagnozę stanu Pacjenta przeprowadzamy w oparciu o wywiad przedmiotowy, podmiotowy oraz analizę badań dodatkowych dostarczonych przez Pacjenta tj. RTG, TK, MRI lub USG. Kolejnym etapem są badania zakresu ruchomości kręgosłupa, jak również seria testów funkcjonalnych. W zależności od wyniku diagnozy, fizjoterapeuta przygotowuje indywidualny plan terapeutyczny dla Pacjenta.

Fizjoterapia MASAŻ LECZNICZY / TERAPIA MANUALNA KRĘGOSŁUPA

30 min./120 zł lub 60 min./200 zł

Masaż leczniczy wykonywany w następujących jednostkach chorobowych, tj. przeciążeniowe bóle kręgosłupa, przepukliny krążkowe kręgosłupa, dyskopatie i zwyrodnienia, skrzywienia kręgosłupa, rwa kulszowa i barkowa (stany przewlekłe) oraz odkręgosłupowe bóle głowy. Zabieg przeprowadzany jest na całym odcinku kręgosłupa w celu odpowiedniego rozgrzania i rozluźnienia mięśni przykręgosłupowych oraz stawów. Kluczowym elementem zabiegu jest zastosowanie technik terapii manualnej w celu eliminacji przyczyny bólu oraz usprawnienia ruchomości kręgosłupa. Pozytywne efekty najczęściej pojawiają się już po pierwszej wizycie a kolejne sesje terapeutyczne utrwalają korzystne zmiany. W ramach ww. zabiegu fizjoterapeuta adekwatnie do stanu Pacjenta może zastosować inne metody fizjoterapeutycznej takie jak: suche igłowanie, terapia narzędziowa.

Fizjoterapia MASAŻ LECZNICZY DLA KOBIET W CIĄŻY

30 min./120 zł

Masaż wykonywany w pozycji leżącej na boku, na wszystkich odcinkach kręgosłupa (szyjnym, piersiowym i lędźwiowym,). Techniki masażu są wykonywane z umiarkowaną intensywnością, dopasowaną do obecnego stanu zdrowotnego Pacjentki. Zabieg zmniejsza dolegliwości bólowe głównie odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz poprawia mobilność miednicy (przygotowuje do porodu). Ponadto odpręża oraz zmniejsza napięcie stresu przedporodowego a także niweluje bóle spowodowane przeciążeniem stawów obwodowych. Przed rozpoczęciem usługi niezbędne jest zaświadczenie od ginekologa o braku przeciwwskazań do wykonywania ww. zabiegu.

Fizjoterapia MASAŻ SPORTOWY DLA ZAWODOWCÓW I AMATORÓW

60 min./200 zł

Celem masażu jest podniesienie wyników sportowych Pacjenta oraz zmniejszenie ryzyka kontuzji. Może być stosowany zarówno przed zawodami, pomiędzy treningami, jak i po zawodach. W zależności od potrzeb możemy przygotować mięśnie do wysiłku, rozluźnić je lub wspomóc regeneracje pomiędzy obciążeniami treningowymi a także wspomóc proces leczenia mikrourazów. Nasi fizjoterapeuci mają doświadczenie w pracy z osobami uprawiającymi różne dyscypliny sportowe takie jak: sporty walki, rugby, piłka nożna, bieganie długodystansowe czy kulturystyka. Zabieg poprawia kondycję mięśni, usuwa skutki przetrenowania lub pomaga przygotować się do ciężkiego tygodnia treningów. Jest też świetnym rozwiązaniem w zmniejszeniu i skróceniu czasu trwania obrzęku oraz powysiłkowej bolesności mięśni.

Masaż sportowy stanowi część całego programu treningowego sportowca i powinien być traktowany jako jednostka treningowa – jako 1 trening. Z uwagi na różne potrzeby, masaże sportowe dzieli się na: PRZEDSTARTOWE (zalecane do 3 tyg. przed zawodami), STARTOWE (na 2 dni przed zawodami, w celu poprawienia ukrwienia) i POWYSIŁKOWE (do 5 dni po zawodach), jak również KONDYCYJNE (tzw. podtrzymujące, między sezonami, raz na 1,5 – 2 tyg.) oraz TRENINGOWE (rekomendowane co 2 tyg. dla osób aktywnych na co dzień). Przed masażem niezbędne jest wypełnienie druku przeciwwskazań (bezwzględnych i względnych) do wykonania zabiegu.

Fizjoterapia MASAŻ KLASYCZNY

60 min./200 zł

Masaż wykonywany na płytszych partiach mięśniowych, który działa wyciszająco zarówno na układ nerwowy, jak i układ krążenia. Ma na celu poprawę stanu fizycznego i trofiki a także zmniejszenie dolegliwości bólowych, wynikających z napięć mięśniowych. Ponadto pobudza organizm, przyspiesza regenerację mięśni, polepsza odżywienie tkanek, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, uaktywnia przepływ krwi i limfy oraz przyspiesza przemianę materii. W trakcie masażu wykorzystywanych jest szereg technik manualnych takich jak rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie. Masaż polecany jest dla osób mających siedzący tryb pracy, z małą ilością ruchu.

Fizjoterapia KINESIOTAPING

5-15 min. (1 aplikacja)/50 zł

Plastrowanie dynamiczne to forma fizjoterapii, która bazuje na znajomości anatomii i fizjonomii człowieka, a także na biomechanice i kinezjologii (nauka o ruchu). Polega na oklejaniu ciała specjalnymi taśmami – plastrami, które oddziałują na tzw. części miękkie układu ruchu, tj.: mięśnie, ścięgna, więzadła, a także na elementy stawowe, porażenia nerwu twarzowego, dysfunkcje w okolicy czaszkowo-żuchwowej etc. Oklejanie, zrobione zgodnie z przebiegiem naczyń krwionośnych i chłonnych, wspomaga też działanie układu krążenia. Kinesiotaping pomaga uśmierzyć ból, likwiduje obrzęki, poprawia krążenie oraz zmniejsza blizny.

TRENING INDYWIDUALNY Z FIZJOTERAPEUTĄ dla dorosłych

45 min./140 zł

Forma terapii dobranej do indywidualnych potrzeb i stanu fizycznego Pacjenta, polegająca na wykonywaniu ćwiczeń ogólnorozwojowych, z elementami integracji sensomotorycznej (poprawienie ruchomości w obrębie stawów). W ramach terapii stosowane są aktywne formy rehabilitacji ruchowej, z wykorzystaniem sprzętu rehabilitacyjnego tj. piłki, dyski, taśmy, maty etc. Trening pozytywnie wpływa na koordynację ruchową i koncentrację, poprawia równowagę oraz motorykę.

MASAŻ ANTYCELLULITOWY BAŃKĄ CHIŃSKĄ - nogi, pośladki

30 min./120 zł

Masaż wybranych partii ciała, który redukuje widoczny cellulit, uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry, stosowanych po zabiegu. Znajduje się on w czołówce skutecznych i sprawdzonych zabiegów redukujących cellulit. W celu uzyskania optymalnej efektywności, rekomendowane jest przeprowadzenie ok. 10 zabiegów w serii, jednak efekty najczęściej są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Fizjoterapia SUCHA IGŁOTERAPIA (SUCHE IGŁOWANIE)

60 min./200 zł

Suche igłowanie jest metodą fizjoterapeutyczną, polegającą na właściwym umieszczeniu specjalnych igieł akupunkturowych w określonych punktach spustowych. Zabieg wykonywany jest w obrębie pasm mięśniowo-powięziowych, odznaczających się wysokim poziomem wrażliwości. Nakłuwanie i umiejętne manipulowanie igłami oddziałuje bezpośrednio na płytkę nerwowo-mięśniową, stymulując komórki mięśniowe organizmu do regeneracji. Terapia manualna punktów spustowych w połączeniu z suchym igłowaniem są skuteczną metodą leczenia silnych dolegliwości bólowych. Taki zintegrowany plan wykorzystywany jest w procesie leczenia pacjentów z bólem chronicznym i ostrym. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest wypełnienie i podpisanie przez pacjenta karty przeciwwskazań do wykonania suchej igłoterapii. Zabieg wspomaga leczenie dysfunkcji w obrębie narządu ruchu oraz działa rozluźniająco i przekrwiennie na napięte struktury anatomiczne, na których jest wykonywany (mięsień, więzadło, powięź etc.).

MASAŻ KOBIDO

90 min./250 zł

Masaż Kobido, to tradycyjna japońska technika masażu twarzy, mająca na celu poprawę wyglądu skóry, redukcję napięcia mięśniowego i stymulację krążenia krwi. Wykorzystuje specjalne ruchy i techniki manipulacji, mające wpływ na elastyczność skóry oraz ogólny stan zdrowia skóry twarzy. Poza walorami estetycznymi takimi jak tzw lifting bez skalpela, pomaga niwelować obrzęki twarzy oraz napięcie w obrębie głowy, karku, ramion oraz samej twarzy (m.in. przy bruksizmie).